Türkçeİngilizce
 

Pelet


Pelet Yakıtlı Sistemlerin Avantajları
1. Odun pelet yakıtlar fosil yakıtlara göre çok daha ucuzdur.
2. Yenilenebilir bir kaynaktır, kendi öz kaynaklarımızdan beslenir.
3. Odun pelet ısıtma sistemleri, ozon dostudur ve Kyoto Protokolüne göre kabul edilebilir CO salınım eşik değerlerinin altındadır. Katı yakıtlı sistemler içinde en temiz yanma sistemi pelet yakma sistemleridir.
4. Odun peletlerinin nakliyesi çok kolaydır, ferdi sistemler için paket halinde satın alınabilir veya merkezi ısıtma sistemleri için, tıpkı mazot tankerleri ile kalorifer yakıtlarının binanın deposuna bir hortum ve pompa sistemi ile nakledildiği gibi, nakledilerek depolanabilir.
5. Ticari pelet üretimi için ağaç kesilmesi gerekmez. Pelet ormanın atığını değerlendirir. Bu yönü ile, kolayca tutuşabilir orman atıklarının toplanması sonucu, ormanların yangına karşı da korunmasına katkı sağlar.
6. Yeni teknolojili pelet yakma sistemleri otomatik yakıt beslemelidir; bu, daha düşük işletme giderleri ve konfor demektir.
7. Odun peletleri çok yüksek sıcaklıkta yanar. Bu nedenle katı veya gaz atık ürün oluşumu çok düşüktür. 18 kiloluk bir torba pelletin külü sadece 85 gramdır.
8. Oduna oranla depolanması için çok daha az yer gerektirir.
9. İçerdiği nem oranı % 10?un altındadır. Bu oran odun yakıtlarda en az bir katının üzerindedir. Düşük nem oranı yanma veriminin yüksek olmasının dayanaklarından biridir.
11. Klasik katı yakıtı sistemlerde, bacalarda önemli oranda kreozot (katran ruhu) oluşur. pelet sistemlerde ise kreozot hemen hemen hiç yoktur. Bu nedenle bir baca olmaksızın da dışarı çıkarılabilir.
12. Akçalar’da pelet üretimi meşe ve kayın ağaçlarından yapılır ve DIN sertifikalıdır. 
pelet nedir pelet fiyatları pelet çeşitleri peletle pelet türleri online pelet pelet satın al
Copyright 2014 - Tüm hakları saklıdır.Promasif Ahşap Mutfak - Pelet - Ahşap Mutfak Tezgahı - Web Tasarım : Özgüweb